5 przydatnych aplikacji fitness na urządzenia mobilne

5 przydatnych aplikacji fitness na urządzenia mobilne

Fitness, zdrowie, sport i dieta – to tematy bliskie wszystkim osobom świadomym swojego ciała i pragnącym cieszyć się dobrym samopoczuciem na co dzień. Utrzymanie prawidłowej wagi wymaga jednak konsekwencji, której wielu z nas niestety brakuje.

Dobrym sposobem na pokonanie własnych słabości jest wspomaganie się aplikacjami mobilnymi, które przypominają o codziennej aktywności i spełniają rolę wirtualnego trenera personalnego. W niniejszym artykule omówimy kilka przydatnych aplikacji, które z pewnością pomogą osiągnąć sukces treningowy.

MyFitnessPal

MyFitnessPal to aplikacja przeznaczona dla osób pragnąc osiągnąć prawidłową wagę ciała i przestrzegać zasad zdrowego żywienia. Już na etapie zakładania konta należy podać podstawowe informacje na swój temat: wagę, wzrost oraz planowaną liczbę kilogramów do zgubienia. W oparciu o wprowadzone dane oraz wskazówki na temat codziennej aktywności fizycznej, wyznaczasz docelowy dzienny bilans kalorii. Kolejnym etapem jest zapisywanie danych o spożywanych posiłkach. Aplikacja umożliwia wyszukiwanie produktów w bazie i zweryfikowanie danych na temat kalorii, tłuszczów i witamin. Całość jest prosta w obsłudze, a w razie wątpliwości możesz skorzystać z samouczka.

Endomondo

Endomondo jest popularną aplikacją na urządzenia mobilne stworzoną z myślą o osobach, które chcą dokumentować wyniki sportowe i czas treningów. To niezwykle przydatne narzędzie umożliwia śledzenie postępów i ułatwia organizację ćwiczeń w celu uzyskania najlepszych efektów pracy. Aplikacja jest szczególnie polecana osobom, które szukają motywacji i chcą porównywać swoje osiągnięcia z wynikami innych użytkowników.

Schemat działania jest bardzo prosty – wystarczy wybrać sport, który uprawiamy, a następnie rejestrować trasy, czas treningu, prędkości oraz ilość spalonych kalorii. Ciekawymi funkcjonalnościami apki są możliwość włączenia wskazówek głosowych, które motywują do dalszej aktywności po każdym przebiegniętym kilometrze, oraz dostęp do treningów znajomych z portali społecznościowych.

Workout Trainer

Na wstępie warto zaznaczyć, że program wymaga połączenia z Internetem. W czasie wykonywania każdego ćwiczenia słyszysz bowiem głos lektora, który mówi, jakie ćwiczenia masz wykonać. W oknie aplikacji wyświetlają się zdjęcie przedstawiające kolejne etapy ćwiczeń. W odpowiednim czasie trener informuje, że masz zrobić przerwę i odlicza czas do jej końca.  Workout Trainer podzielony jest na poszczególne ćwiczenia oraz programy ćwiczeniowe. Niestety, darmowa wersja obejmuje określoną liczbę pakietów, a komendy głosowe wydawane są przez syntezator mowy.

Kardiograf – Cardiograph

Kardiograf to inteligentne mobilne urządzenie do pomiaru pulsu, które opiera swoje działanie na wbudowanym aparacie w telefonie. Aby uzyskać wynik musisz wykonać zdjęcia opuszkom palców i obliczyć rytm pracy serca. Taką samą metodę wykorzystują profesjonalne przyrządy medyczne.

Kalkulator BMI – waga idealna

Darmowy kalkulator BMI, WHtR (wskaźnika talia/wzrost), poziomu tkanki tłuszczowej oraz spalania kalorii, to przydatne narzędzie pozwalające w precyzyjny sposób określić idealną wagę użytkownika. Istotną zaletą aplikacji jest funkcja zapamiętywania wszystkich wprowadzonych danych, co ułatwia pomiary w kolejnych dniach i daje możliwość szybkiego oraz rzetelnego porównania wyników.

Zostaw Komentarz