ABT – sposób na kształtny brzuch, uda i pośladki

ABT - sposób na kształtny brzuch, uda i posladki

Chyba każda z nas marzy o kształtnym i jędrnym brzuchu, udach oraz pośladkach. Aby osiągnąć swój cel, spędzamy godziny, ćwicząc. Są jednak ćwiczenia, które pozwolą nam go osiągnąć szybciej. To z nich składają się treningi w formule ABT. Dowiedz się więcej na jej temat!

ABT to skrót od angielskich słów: abdominal (brzuch), buttocks (pośladki), thighs (uda). Skrywa się pod nim zestaw ćwiczeń aerobowych o średniej intensywności, w których kluczem jest duża liczba powtórzeć. Część z nich wykonuje się z różnymi przyborami, takimi jak ciężarki, piłki, gumy czy step. Choć nie mają one swojej choreografii, to zajęciom, rzecz jasna, towarzyszy muzyka. Właściwy trening poprzedza 10-, 15-minutowa rozgrzewka.

ABT dla każdego!

Na pewno można polecić ABT osobom, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z fitnessem. Poziom trudności na tego typu zajęciach jest umiarkowany. Cechuje je stosunkowo niewielkie tempo, a ponadto nie obciążają one kręgosłupa oraz stawów. To powoduje, że mogą w nich śmiało uczestniczyć osoby na dowolnym etapie rozwoju oraz w każdym wieku. Oczywiście na zajęciach przeważają kobiety, ale także mężczyźni potrafią docenić dobry wpływ ABT na kształtowanie mięśni brzucha.

ABT to jednak nie tylko rozwój mięśni. To bardziej kompleksowa forma treningu niż mogłoby się wydawać. Podczas treningów tego rodzaju spalamy tkankę tłuszczową, zwiększamy wytrzymałość, rozciągamy się, uelastyczniamy ścięgna i więzadła oraz oczywiście… poprawiamy sobie nastrój 🙂

Lepiej pod czujnym okiem instruktora

Zdarzają się osoby, które postanawiają wykonywać treningi ABT w domowym zaciszu. Może to jednak nie być najlepszy pomysł, gdyż w przypadku zajęć w tej formie – podobnie jak w przypadku wielu innych – niezwykle istotny jest umiejętny dobór ćwiczeń oraz ich intensywności. A jedno i drugie może zagwarantować tylko wykwalifikowany instruktor. Ćwicząc samemu w domu, możemy narazić się na urazy, które spowolnią naszą ścieżkę do wymarzonej sylwetki.

Jeśli jesteś już jedną z naszych Klientek, możesz wypróbować zajęć w formule ABT w dowolnym z klubów w naszej sieci. A jeśli nie, to pamiętaj, że możesz zgłosić się na pierwszy trening w Zdroficie zupełnie za darmo. Może będzie to właśnie ABT? 🙂

zdrofit_blog_800x525_170810

Brazylijskie pośladki

Zostaw Komentarz