Aplikacje mobilne – czego spróbować?

zdrofit_blog_800x525_170123

Smartfony i powszechna dostępność internetu zupełnie zmieniły nasz sposób trenowania. Ciągłe chwalenie się byciem fit, treningami, posiłkami, osiągnięciami, może być męczące. Jest też jednak druga strona medalu – aplikacje, które pomagają nam w treningu. Część z nich jest wszystkim znana (co nie znaczy, że przez wszystkich używana), a z części korzysta tylko niewielka grupa osób silnie związanych z siłownią. Przeanalizowaliśmy wybrane najpopularniejsze aplikacje mobilne, które każdy czytelnik tego bloga powinien mieć zainstalowane!

Bieganie

Endomondo Sports Tracker
Najpopularniejsza aplikacja biegowa nie potrzebuje konkurencji – prosty design, wszystkie konieczne funkcjonalności i obsługa obu najpopularniejszych systemów operacyjnych. Jeśli jeszcze z niej nie korzystasz, to znaczy, że nie biegasz. Sprawdza się idealnie podczas treningów na rowerze, rolkach czy chodzeniu i bieganiu. W wersji bezpłatnej mamy możliwość rejestrowania prędkości, czasu i spalonych kalorii oraz oglądania tras na mapach z wykorzystaniem GPS, ręcznego wprowadzania treningów i korzystania z wskazówek głosowych.

Siłownia

Workout Trainer
Jedna z topowych aplikacji do samodzielnego trenowania. Zawiera niesamowitą liczbę ćwiczeń, opracowanych przez profesjonalnych trenerów, które są wyjątkowo dobrze objaśnione dzięki multimedialnym materiałom. Przydatną funkcjonalnością jest możliwość wybrania swojego indywidualnego celu, do którego chcemy dążyć oraz dobór ćwiczeń nastawionych na jego realizację.

JEFIT Workout Exercise Trainer
Ciekawa alternatywa ze względu na bardzo proste animacje pokazujące, jak prawidłowo wykonywać ćwiczenia. Aplikacja daje też możliwość wybrania celu treningowego oraz rejestracji postępów w formie przejrzystych statystyk.

Atlas ćwiczeń KFD.PL
Polska aplikacja zawierająca pełen zestaw ćwiczeń na wszystkie partie mięśni. Gorąco polecamy zapoznanie się z nią i sprawdzenie, co i jak ćwiczymy podczas naszych treningów. Jeśli szukasz alternatywnych ćwiczeń, to ta aplikacja na pewno pomoże Ci je znaleźć!

Kuchnia

MyFitnessPal
W tej kategorii trudno znaleźć lepsze rozwiązanie. Najbardziej popularna aplikacja kuchenna posiada ogromną bazę produktów i przepisów oraz pozwala na zapisywane własnych potraw ze zdjęciem i instrukcją przygotowania. Pamiętajcie – dieta to podstawa dobrej sylwetki!

Zdrowe Zakupy
Mówimy na nią „zło konieczne” czyli aplikacja do skanowania produktów. Zamiast wczytywać się w sklepie w skład każdego produktu, który bierzemy do ręki, wystarczy skorzystać z nowej technologii i zobaczyć, co kryje w sobie opakowanie. Szybka i prosta obsługa oraz 70000 produktów w bazie danych przekonają każdego.

Z taką bazą pomocy w telefonie na pewno poprawicie swoje treningi i sposób odżywiania. Pamiętajcie tylko, że aplikacje się za Was… nie zmęczą 😉
Oczywiście sam wybór aplikacji to sprawa indywidualna, a każda z naszych propozycji ma co najmniej kilka alternatyw, które zazwyczaj są równie dobre. Znacie je? Podzielcie się z nami!

Zostaw Komentarz