Bikini fitness – jak osiągnąć perfekcyjną rzeźbę ciała?

Bikini fitness- jak osiągnąć perfekcyjną rzeźbę ciała

Bikini fitness to stosunkowo młoda kategoria sportów sylwetkowych ciesząca się dużym zainteresowaniem wśród osób pragnących uzyskać doskonałą budowę ciała z lekkim zarysem mięśni. Konkurs Bikini został początkowo stworzony jako kategoria sylwetkowa, w której mniejszy nacisk kładzie się na muskulaturę, zaś główną ideą ćwiczeń jest uzyskanie zdrowej, szczupłej i jędrnej sylwetki.

Pomimo, że „bikiniarze” nie są tak umięśnieni, jak kulturyści, nie zwalnia ich to z obowiązku przeprowadzania morderczych treningów i wylewania siódmych potów na porannym „kręceniu” kardio. Masa pracy włożona w osiągnięcie nienagannego wyglądu rekompensuje jednak początkowe trudy.

Bikini Fitness – ćwiczenia

Jeżeli czujesz, że chciałabyś sprawdzić swoją wolę i przekonać się, jak wygląda codzienność amatorów fitnessu sylwetkowego, wypróbuj trening opracowany przez Małgorzatę Mączyńską – mistrzynię Polski sportów sylwetkowych w kategorii FB, który opiera się na napinaniu i rozluźnianiu mięśni przez rytmiczne unoszenie i opadanie ciała. W czasie ćwiczeń skupiamy uwagę głównie na mięśniach pośladków i ud, a także brzucha, czyli tych partii ciała, które są wyraźni eksponowane, np. na plaży.

Jedynymi akcesoriami, których potrzebujesz, są: piłka gimnastyczna, hantle oraz mata treningowa – ewentualnie płaskie podłoże, na którym nie wyrządzisz sobie krzywdy. Jako że trening nie jest zbyt intensywny, możesz zrezygnować z wszelkich izotoników (na pytanie, kiedy warto je pić, odpowiadaliśmy w tym artykule), w zupełności wystarczy butelka niegazowanej wody. Trening można wykonywać codziennie, niemniej warto zrobić sobie jeden dzień przerwy w tygodniu i dać organizmowi czas na zebranie sił.

Prosty plan treningowy

Ćwiczenia z piłką to dobry sposób na modelowanie ud, łydek i pośladków. Wystarczy położyć się na płaskim podłożu, trzymając ręce wzdłuż tułowia, a łydkami i kolanami opierać się na piłce. Istotą ćwiczenia jest wejście na piłkę stopami, opierając nań pięty w taki sposób, aby poczuć napięcie w nogach i pośladkach. Po obraniu właściwej pozycji należy unieść biodra, a następnie rytmicznie uginać i prostować kolana.

Kolejne ćwiczenie, również na piłce, polega na ułożeniu się na niej przodem, oparciu miednicy i podtrzymaniu się na dłoniach. Stojąc na całkowicie sztywnych nogach, staraj się unosić je w górę, każdorazowo lekko rozchylając. Aby uzyskać lepsze rezultaty, warto napiąć pośladki.
W czasie treningu nie możesz zapominać również o newralgicznych partiach ciała, które zdradzają Twój wiek – ramionach i przedramionach. Najlepsze rezultaty przynoszą ćwiczenia z ciężarkami wykonywane na piłce. Trzymając ręce sztywno i prosto, możesz lekko ugiąć łokcie, wykonując posuwiste ruchy w dół i górę, czując jak twoje ręce pracują.

Każde ćwiczenie składa się z 5 serii po 20 powtórzeń. Po każdym pełnym cyklu należy odpocząć pół minuty, całkowicie rozluźniając ciało. Pamiętaj, aby wszystkie ćwiczenia wykonywać rytmicznie, w średnim tempie.

Zostaw Komentarz