Ćwicz i bądź piekna!

zdrofit_blog_800x525_jsz_180330

Sport to zdrowie! Wiadomo, wpływa na naszą kondycję fizyczną, rozbudowę mięśni, dba o nasze stawy, kręgosłup czy samopoczucie. To co może wielu zaskoczyć to fakt, że aktywność fizyczna ma również wpływ na wygląd naszej skóry czy włosów. Jak to możliwe? Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się
o zbawiennym wpływie sportu na twoją atrakcyjność!

Każdemu z nas zależy na tym, aby zachwycać wyglądem, bez względu na wiek czy płeć. Dzięki aktywności fizycznej, możemy stać się najlepszą wersją samego siebie, zadbać o urodę i zdrowie.

Jak działa sport na naszą skórę i włosy?

Przede wszystkim usuwamy trucizny z naszego organizmu. Dzieje się tak za każdym razem gdy się pocimy. Uwalnianie się od toksyn wpływa pozytywnie na stan naszej skóry – pozbywamy się zanieczyszczeń, a co za tym idzie wyprysków. Oczywiście musimy pamiętać, że przed rozpoczęciem treningu powinniśmy oczyścić skórę z makijażu, aby nie zatykać porów. Podczas wysiłku, nasze ciało rozgrzewa się, co powoduje rozszerzanie się porów i usuwanie nadmiernej ilości łoju. Jeżeli jednak nie usuniemy makijażu, jego resztki zbierają się naszej skórze, co może powodować powstanie zaskórników.

Kolejną wspaniałą własnością treningu dla naszej skóry jest działanie endorfin, które uwalniają się podczas ćwiczeń. Po za tym, że nasze samopoczucie się poprawia i tryskamy energią, możemy jeszcze wpłynąć na naszą aparycję. Podczas umiarkowanego treningu pozbywamy się wolnych rodników, czyli cząsteczek, które odpowiadają za starzenie się skóry. Dzięki temu możemy na długo zachować młody wygląd.

Co ciekawe, pot, który jest nieuniknionym elementem każdego intensywnego treningu, wpływa na odżywienie naszych włosów. Pot zawiera mleczan oraz mocznik, które są składnikiem wielu szamponów czy odżywek, i nawilżają włosy. Szybsze krążenie krwi w organizmie sprawia, że tlen szybciej i intensywniej dociera do naszego ciała, co powoduje, że cenne substancje szybciej dochodzą do mieszków włosowych, dzięki czemu odżywiają nasze włosy, które stają się zdrowe i lśniące. Siłownia czy zajęcia fitness są dla wielu osób ucieczką od codziennych problemów i redukcją stresu, a dodatkowo jest to świetna forma wpłynięcia na ilość łamiących się i wypadających włosów.

Zmorą wielu kobiet jest również cellulit, który ulega zmniejszeniu, kiedy regularnie ćwiczymy. Pamiętajcie – aktywność fizyczna ujędrnia i regeneruje naszą skórę!

Warto również zauważyć, że odpowiednie wykonywanie ćwiczeń na siłowni poprawia naszą sylwetkę, a nasza postawa ciała wpływa na to jak jesteśmy odbierani. Dodatkowo, ruch wpływa na nasze zdrowie – dzięki ćwiczeniom siłowym możemy zadbać o nasze stawy. Zajęcia typu zdrowy kręgosłup poprawią funkcjonowanie naszego układu kostnego, a joga czy pilates wyciszą umysł.

Te argumenty z pewnością przekonają nawet najbardziej leniwych zawodników do przyjścia na siłownie czy fitness. ? Przyspieszone krążenie krwi, dotlenienie organizmu, czy redukcja stresu mają wyjątkowo pozytywny wpływ dla wyglądu naszej cery, ciała i włosów. Można powiedzieć, że trening jest dla nas jak spa, które dodatkowo wpływa na naszą sylwetkę i zdrowie. Nie musisz wydawać pieniędzy na specyficzne zabiegi, lepiej zadbaj o wszystko za jednym razem! Zapraszamy do sieci klubów ZDROFIT, w których zaopiekujemy się waszym wyglądem. Gwarantujemy, że poczujecie się pięknie i młodo!

Zostaw Komentarz