Detoks, czyli jak uwolnić się od toksyn

zdrofit_blog_800x525_170623

Wracasz z urlopu i chcesz oczyścić organizm po wakacyjnych cheat mealach? Zapomniałaś o diecie na przyjęciu weselnym? A może dopiero planujesz wyjazd i chcesz szybko uzyskać idealnie płaski brzuch? Zacznij działać i rozpocznij dietę oczyszczającą!

Czy warto oczyszczać organizm z toksyn?

Toksyny mogą zbierać się w naszym ciele w wyniku nieustannych reakcji chemicznych zachodzących w komórkach naszego ciała. Przyczynia się tez do tego nieprawidłowa dieta, stosowanie używek, ale także zanieczyszczone środowisko. Toksyczne związki, jak np. metale ciężkie czy konserwanty, sprawiają, że nasz organizm może utracić pełną funkcjonalność. Nie zawsze możemy tego uniknąć, ale raz na kwartał warto oczyścić swój organizm. Jeżeli zależy nam na odzyskaniu energii, pięknej cerze, włosach, przyspieszeniu metabolizmu oraz zrzuceniu zbędnych kilogramów, to warto sprawdzić tzw. detoks. Dietę oczyszczającą najlepiej rozpocząć wiosną lub latem, ze względu na odciążenie organizmu po zimie, ale także na dostępność niezbędnych produktów.

Złote zasady

Przede wszystkim dieta oczyszczająca nie powinna trwać dłużej niż 5-7 dni i nie powinna być stosowana częściej niż raz na kwartał. Bardzo ważne jest nawadnianie, powinniśmy przyjmować 1,5–2 litry wody dziennie. Z tego właśnie powodu bardzo popularne stały się diety sokowe, które świetnie sprawdzają się w przypadku oczyszczania organizmu. Soki powinny być przygotowywane ze świeżych owoców oraz warzyw i spożywane w regularnych odstępach czasu, 5–6 razy na dobę. Nie powinniśmy spożywać nic o stałej konsystencji, a ostatni sok wypić 2 godziny przed snem. Po takim detoksie należy stopniowo powracać do poprzedniej diety.

Korzyści

Poza zgubieniem zbędnych kilogramów i usunięciem toksyn, dostarczamy sobie mnóstwo naturalnych antyoksydantów, zawartych w warzywach, owocach i ziołach. Mimo możliwych trudności na początku diety, dostarczamy sobie nowej energii oraz poprawia się wygląd naszej skóry i włosów. Czujemy się lekko i tryskamy dobrym samopoczuciem. Dieta oczyszczająca wzmacnia również nasz system odpornościowy. Dodatkowo takie chwilowe zapomnienie o jedzeniu pomaga nam w odzwyczajeniu się od słodkich przekąsek i zwiększa naszą wrażliwość smakową.
Należy pamiętać, że dieta oczyszczająca trwa krótko i jej głównym zadaniem jest poprawa stanu naszego zdrowia. Oczywiście, aby nasze ciało było zawsze w formie, powinniśmy regularnie ćwiczyć, uprawiać sporty i zawsze dbać o to, co jemy. Przy systematycznie uprawianej aktywności fizycznej, nasze ciało potrzebuje jednak chwili regeneracji. Możemy chwilowo zwolnić z treningami i skorzystać z relaksujących zajęć fitness jak joga, pilates czy stretching, które pomogą nam także oczyścić umysł od zbędnych trosk i problemów!

3 Comments

 1. celina pisze:

  Detoks z samych soków z owoców jest bardzo skuteczny, wypróbowałam na sobie i jestem zadowolona.

 2. think pisze:

  Tһanks very nice blog!

  1. Sylwia pisze:

   Thank you!

Zostaw Komentarz