Dlaczego Cross Training daje tyle satysfakcji

zdrofit_blog_800x525_171020

Jeżeli jesteś wymagający, szukasz intensywnego treningu, ale szybko się nudzisz jedną dyscypliną i powtarzaniem ciągle tych samych ruchów, to jak najszybciej wpadnij na Cross Training! Ten przełomowy trening prowadzi do osiągnięcia wymarzonej kondycji i perfekcyjnej sylwetki. Dzięki tej dyscyplinie pokonasz wszelkie bariery i przekonasz się, do czego jest zdolny Twój organizm.

Czym jest Cross Training?

Polega na intensywnych i wymagających ćwiczeniach uwzględniających gimnastykę sportową, lekkoatletykę, a także ćwiczenia wykorzystujące sztangi. Różnorodność sprawia, że rozruszamy wszystkie partie mięśniowe i ścięgna, co wpływa na skuteczność tej dyscypliny. Jednym z zamysłów tego treningu jest wykorzystanie ruchów funkcjonalnych, np. przysiadów, podnoszeń, martwych ciągów. Wykonujemy je w seriach, na które przypada jedno ćwiczenie.
Cross Training wyróżnia się szczególnie dużą dynamiką i krótszym czasem odpoczynku, niż w klasycznym treningu siłowym. Celem zajęć jest utrata wagi, poprawa kondycji i nabranie siły. Zajęcia odbywają się w grupach, pod okiem doświadczonych trenerów. Rozpoczynają się rozgrzewką, następnie odbywa się trening docelowy, a na koniec przewidziane jest rozciąganie.

Dlaczego Cross Training zyskał tyle fanów?

Te wyjątkowe zajęcia stały się popularne dzięki błyskawicznym efektom. Trening nie tylko wpływa na naszą kondycję i wygląd, ale także zwiększa wydolność sercowo-naczyniową i oddechową. Dzięki urozmaiconym zestawom ćwiczeń, możemy być pewni, że nuda nam nie grozi! Na każdych zajęciach uczymy się nowych elementów i w ten sposób pokonamy nudę.

W grupie siła!

Dodatkowym atutem jest niewątpliwie motywacja grupy, która wzbudza w nas wolę walki, a także odrobinę rywalizacji. Dużo prościej jest nam uwierzyć w swoje możliwości, gdy widzimy, że inni radzą sobie z ćwiczeniami. Czemu to nie możesz być Ty? ? Zaangażowanie wpływa na efekty Twojej pracy – zauważysz to, gdy będziesz mogła powtórzyć ćwiczenie więcej razy.
Wszystkich, którzy są gotowi na sportowe wyzwanie, chcą osiągnąć niesamowite efekty i przezwyciężać własne ograniczenia, zapraszamy do naszych klubów ZDROFIT na zajęcia prowadzone przez doświadczonych trenerów. W naszych klubach mamy odpowiednio przystosowane i wyposażone do nich sale!

Jeżeli już zdążyłeś poznać i pokochać zajęcia Cross Training, czujesz, że jesteś w tym dobra, potrafisz motywować grupę i chcesz prowadzić zajęcia – zapraszamy na casting, który odbędzie się 28 października! Przekonaj się, czy możesz zostać instruktorem Cross Training i zarażać swoją pasją i energią innych.

Tymczasem już jutro 21.10 zapraszamy do Akademii Zdrofit na szkolenie z Cross Training, które odbędzie się o godz. 11:45 w Zdrofit Mokotów Konstruktorska. Zapisy na stronie: www.akademiazdrofit.pl

www.zdrofit.pl

Zostaw Komentarz