Dlaczego dzieci powinny trenować Zumbę?

Dlaczego dzieci powinny trenować Zumbę

Każdy wie, że sport to zdrowie. Aktywność fizyczna jest wskazana dla ludzi w każdym wieku, dlatego już od małego powinniśmy zaszczepiać w dziecku miłość do sportu. Tylko jak to zrobić? Oczywiście przez zabawę!

Ostatnimi czasy coraz większą popularnością cieszą się zajęcia z Zumby dla dzieci (Zumba Kids). Zważywszy na specjalnie opracowany program taneczny, który przybiera bardzo zabawową formę i jest atrakcyjny zarówno pod względem wizualnym, jak i aranżacyjnym, dzieci chętnie uczestniczą w treningach. Pełna radości atmosfera i możliwość spędzenia czasu w grupie rówieśniczej to dodatkowe atuty zabawy.

Zumba dla dzieci – jak to wygląda?

Zajęcia z Zumby, prowadzone przez naszych wykwalifikowanych instruktorów (to, w których klubach, sprawdź tutaj), są absolutnie bezpieczne i skuteczne. Przed rozpoczęciem właściwego treningu dzieci wykonują rozgrzewkę, aby dobrze przygotować organizm do ćwiczeń. Następnie instruktor przechodzi do meritum, czyli nauki podstawowych kroków tanecznych w rytm ulubionych utworów. Aby uatrakcyjnić trening, wprowadza się do niego gry i zabawy taneczne, a w starszych grupach – złożone układy choreograficzne do muzyki dyskotekowej. Idea jest prosta: dziecko ma traktować trening jako przyjemność. To nauka poznania własnego ciała i jego możliwości, dlatego tak ważne jest dopasowanie poziomu trudności ćwiczeń do wieku dziecka. Oczywiście, kiedy uczestnicy nabiorą pewności siebie, układy staną się coraz bardziej rozwinięte i trudniejsze do zapamiętania.

Dlaczego warto tańczyć?

Taniec to coś więcej niż sposób na utrzymanie zgrabnej i smukłej sylwetki. W przypadku dzieci i młodzieży o wiele ważniejsze są nauka koordynacji i równowagi oraz zwiększanie gibkości ciała. Poprzez kształtowanie precyzji ruchów ciało staje się bardziej sprężyste i skoczne, a ruchy – bardziej elastyczne. Pozytywnym zmianom ulega również postawa dziecka.

Biorąc pod uwagę, że niektóre układy są dość skomplikowane, uczestnicy zajęć pracują także nad koncentracją i ćwiczą pamięć. To dobra „szkoła życia” dla dzieci, które mają problemy z motywacją i wykonywaniem poleceń. Treningi sprzyjają bowiem nauce wytrwałości i cierpliwości. Dziecko pracuje nad swoim charakterem, eliminując jego negatywne cechy, i ucząc się pracować w grupie. Podobnie jak wszystkie zajęcia zespołowe zumba uczy zdrowej rywalizacji, umiejętności pracy zespołowej oraz wzajemnego zaufania.

Jeżeli zatem chcesz, aby rozwój Twojego dziecka przebiegał harmonijnie, pozwól mu zetknąć się z wieloma formami aktywności – zarówno fizycznej, jak i umysłowej. Podsuwając ciekawe pomysły na spędzenie czasu, z pewnością wybierze coś optymalnego dla siebie. Zumba dla dzieci (Zumba Kids) to aktywność, która przypada do gustu większości pociech. Zajęcia wzmagają kreatywność, dodają energii i – co najważniejsze – nie są powtarzalne i schematyczne. Stałe pobudzanie pracy mózgu ma korzystny wpływ na rozwój intelektualny dziecka, co na pewno zaprocentuje w przyszłości.

Pamiętaj – wszystkie korzyści wynikające z podejmowania regularnego wysiłku fizycznego przekładają się pozytywnie na naukę w przedszkolu i szkole!

Zostaw Komentarz