Domowy napój izotoniczny, który doda Ci energii!

Domowy napój izotoniczny, który doda ci energi

Odpowiednie nawadnianie organizmu to sprawa kluczowa. Każdy dietetyk powie Ci, że powinno się wypijać około 2 litrów wody dziennie. Niestety bardzo często płynami, które przyjmujemy, są przesłodzone napoje gazowane. Sportowcy-amatorzy z uwielbieniem sięgają po wszelkiej maści napoje “izotoniczne”, które dostępne są w sklepach spożywczych i na stacjach benzynowych. Nie dość, że są one drogie, to na dodatek zawierają sporo substancji szkodzących naszemu zdrowiu. 

Postanowiliśmy więc podzielić się z Tobą przepisem na napój, który szybko dodaje energii, uzupełnia sole mineralne, świetnie smakuje, ale – co najważniejsze – jest w 100% zdrowy i pozbawiony wszelkich składników chemicznych.

Do przygotowania napoju będziesz potrzebować:

  • 0,5 litra dobrej gatunkowo wody mineralnej;
  • 2 łyżki stołowe miodu – idealnie jeśli pochodzi z pasieki, o której wiesz, że pszczoły zimą nie są karmione cukrem, a wyprodukowanym przez siebie miodem;
  • sok z połowy cytryny – dobrze jest przed przekrojeniem każdego cytrusa, z którego chcesz osiągnąć sok, docinąć go delikatnie do blatu i rolować. W ten sposób uzyskasz więcej soku;
  • szczypta różowej soli himalajskiej – potrzebujesz jej trochę mniej niż połowę łyżeczki, napój powinien być tylko lekko słonawy. O niewątpliwych korzyściach soli himalajskiej możesz przeczytać na wielu stronach Internetowych. Wypróbowaliśmy i polecamy.

Wszystkie składniki należy ze sobą połączyć, miód dobrze rozpuścić, przelać do bidonu i gotowe. Ten napój postawi Cię na nogi niezależnie od tego, czy właśnie przejechałeś 30 km na rowerze, czy przebiegłeś 10 kilometrów.

Polecamy!

Zostaw Komentarz