Fitness czy siłownia? A może Power Bar?

zdrofit_blog_800x525_170614_2

Ćwiczenia ze sztangą podbiły już serca wielu osób. Są popularne zarówno wśród pań, jak i panów. Jeżeli chcesz wysmuklić swoje ciało i lubisz zajęcia grupowe, to pomyśl o Power Bar!

Na czym to polega?

Zajęcia ze sztangami są prowadzone w Polsce dopiero od kilku lat, ale już w tak krótkim czasie znalazły rzesze fanów. Polegają na wykonywaniu serii ćwiczeń z gryfem, na który każdy z uczestników zajęć nakłada obciążenie, indywidualnie dostosowane do jego możliwości. Początkowo uczestnicy dostają talerze z obciążeniem od 1 do 5 kg. Można ćwiczyć z samym gryfem i stopniowo wraz z postępem zwiększać obciążenie. Podczas zajęć nie są wymagane zdolności koordynacyjne, ponieważ nie występuje tu żadna choreografia.
Przykładowe ćwiczenia to różnego rodzaju przysiady, wypady, ćwiczenia na barki i brzuch. W trening angażujemy wszystkie partie ciała. To wszystko odbywa się pod czujnym okiem trenera, który precyzyjnie pokazuje i objaśnia poszczególne ruchy i przygląda się technice uczestników. Każda seria ćwiczeń wykonywana jest w określonym tempie w rytm dynamicznej, dodającej energii muzyki.

Efekty, czyli po co to wszystko

Zajęcia Power bar przynoszą niesamowite efekty! Jedna sesja może doprowadzić do spalenia od 400 do 800 kcal. Ćwiczenia z obciążeniem poprawiają nasz metabolizm i powodują, że spalamy tkankę tłuszczową nawet do 24h po treningu!
Dodatkowo podkreślimy swoje mięśnie i wzmocnimy układ stawowo-kostny. Nie powinniśmy się jednak martwić o przesadną rozbudowę mięśni, gdyż do tego potrzebna jest odpowiednia suplementacja. Po Power Bar nasze ciało będzie smuklejsze, a mięśnie uwydatnione.

Wytrzymałość

Wzrost kondycji i wytrzymałości to kolejne zalety treningu ze sztangą. Trening siłowy, szybkie i dynamiczne ruchy oraz stopniowe zwiększanie obciążenia sprawiają, że nasze mięśnie przyzwyczajają się do większego wysiłku, więc zwiększa się ich wydolność. Stajemy się silniejsi i stać nas na więcej?. Tak skonstruowane zajęcia sprawią, że po regularnym uczęszczaniu, poczujemy znaczną poprawę sprawności ruchowej.

Motywacja w grupie!

Dzięki temu, że zajęcia organizowane są w grupach mamy dodatkową motywację, okazję do poznania nowych ludzi. Jednym słowem – dawka pozytywnej energii!

Nie ma się nad czym zastanawiać! Przyjdź i spróbuj swoich sił w ćwiczeniach ze sztangami na zajęciach Power Bar w naszych klubach Zdrofit!

www.zdrofit.pl

3 Comments

 1. Kasia pisze:

  W Zdroficie najfajniej jest z Marta Kozłowską! 🙂 Marta ma prawdziwego Powera!

 2. Sylwia pisze:

  Mam blisko, po pracy przychodzę często na zajęcia fitness a ćwiczenia ze sztangą jak to napisano w artykule podbiły również i moje serce 🙂

  1. Sylwia pisze:

   Cieszymy się! 🙂

Zostaw Komentarz