Od Klienta do Pracownika – ścieżka rozwoju w Zdrofit

zdrofit_blog_800x525_pko_180208

Jesteś Klientem Zdrofit? A może wyobrażałeś sobie kiedyś, że mógłbyś dołączyć do naszej ekipy? Wielu naszych pracowników poznało nas najpierw z perspektywy Klienta. Postanowiliśmy sprawdzić, jakie miało to przełożenie na ich późniejszą karierę i który czynnik przeważył w podjęciu decyzji o pracy w Zdrofit. Jednomyślność w niektórych odpowiedziach jest niesamowita – przeczytajcie sami!

Na nasze pytania odpowiedzieli:
Ania Łazicka – Manager ds. zajęć grupowych
Karolina Piętka – Recepcjonistka Klubu Zdrofit Otwock
Paweł Laskowski – Manager Recepcji Klubu Zdrofit Metro Dworzec Gdański
Klementyna Kubicka – Managerka Recepcji Klubu Zdrofit Mokotów – Metro Wilanowska
Katarzyna Pszczółkowska – Manager Klubu Zdrofit Centrum Olimpijskie
Monika Rowicka – Manager Klubu Zdrofit Legionowo
Marcin Urban – Instruktor

Od pierwszej wizyty w klubie fitness zależy wszystko

Często mówi się, że pierwsze wrażenie jest najważniejsze. Pierwsza wizyta w klubie fitness pozwala wyrobić sobie zdanie o miejscu i podjąć decyzję, czy będziemy do niego uczęszczać. Tak było również w przypadku naszych pracowników, którzy doskonale pamiętają swoją pierwszą wizytę w Zdrofit. Pewnie nikt nie spodziewał się, że w przyszłości będzie to jego miejsce pracy.

Ania: Pierwszy raz trafiłam do Zdrofit 12 lat temu. Był to wtedy mały klub na Gocławiu. Zapisałam się do niego wraz z przyjaciółką, w celu zrzucenia paru „zbędnych kilogramów”. Niesamowite jest to, że trenerzy i instruktorzy, których 12 lat temu spotykałam na Gocławiu, pracują tam do dziś.
Katarzyna: Zostałam klientką Zdrofit na studiach. Wybór był przypadkowy, znaczenie miała bliskość od uczelni oraz miejsca zamieszkania. Zaufałam i się nie zawiodłam!
Marcin: Do Zdrofit pierwszy raz przyszedłem całkiem przypadkiem w 2014 roku. Był to Klub na Bemowie, wtedy jeszcze kameralny z małą siłownią i salą fitness. Rodzinny klimat wyczuwalny od pierwszych minut. Mimo zmian, taka atmosfera panuje również dzisiaj.

A może by tak rzucić wszystko i…

… zostać trenerem fitness? Zaskakujący jest fakt, że nasi pracownicy nie od samego początku byli związani z branżą fitness. Życie pisze najróżniejsze scenariusze i nigdy nie jest za późno, by zmienić kurs o 180 stopni. Wychodzimy z założenia, że praca powinna dawać satysfakcję. Jeśli tak nie jest, może przyszedł najwyższy czas na zmiany? Te decyzje zawsze wymagają odwagi i niosą ze sobą pewne ryzyko, ale może warto próbować?

Karolina: Pracowałam i nadal pracuję w księgowości, a praca w Zdrofit jest moją pracą dodatkową i traktuję ją jako miłą odskocznię od cyferek.
Paweł: Byłem studentem i dorywczo pracowałem jako steward na stadionie narodowym.
Klementyna: Byłam i jestem wychowawcą i instruktorem ogólnosportowym na obozach letnich i zimowych dla dzieci i młodzieży.
Katarzyna: Zanim zaczęłam przygodę ze Zdrofit, pracowałam w call center oraz jako kelnerka, baristka i recepcjonistka w szkole tańca.
Marcin: Zawodowo od wielu lat byłem związany z branżą eventową.

Czy poznanie klubu z perspektywy Klienta pomogło w podjęciu pracy w Zdrofit?

Zdania są podzielone, natomiast większość odpowiedzi jest za tym, że było to duże ułatwienie. Znajomość systemu funkcjonowania i ogólne obycie pomaga zwalczyć speszenie i strach przed nieznanym. Nie musisz pytać o każdy szczegół, bo większość rzeczy już wiesz. Znasz już ludzi i nie jesteś zakłopotany przez mylenie imion i stanowisk. Dla wielu osób takie początki bywają stresujące, a znajomość miejsca i osób pozwala ten stres zniwelować.

Katarzyna: Oczywiście! Będąc po tej „drugiej stronie” lady bardzo dużo się widzi. Dzięki temu pracując już w klubie, potrafiłam postawić się również na miejscu Klienta. Pomogło mi to w lepszej obsłudze, nastawionej na jego potrzeby. Poza tym czułam się dużo swobodniej i szybciej się zadomowiłam.
Marcin: I tak i nie. Poznałem środowisko pracy Zdrofitu: managerów, trenerów, instruktorów, pracowników recepcji a oni mnie. Spędziłem jako Klient setki godzin na sali fitness. Ale od samego początku wiedziałem, że muszę od nowa pracować na swoje nazwisko już w innej roli.
Ania: Zdecydowanie trudniej. Obawiałam się oceny ze strony Klientów, z którymi jeszcze niedawno na równi ćwiczyłam. Przyszłam kiedyś jako uczestnik na zajęcia i okazało się, że pilnie potrzebny jest instruktor na zastępstwo. Zamiast wziąć w nich udział, poprowadziłam je. Okazało się, że grupie spodobało się to w jaki sposób to zrobiłam i dzięki temu dostałam pierwsze stałe zajęcia w grafiku ?

Dlaczego Zdrofit?

Dobre wrażenie, znajomość klubu z perspektywy Klienta oraz chęć rozwoju w branży fitness – czy tylko te czynniki wpłynęły na decyzję podjęcia pracy w Zdrofit? Jesteście ciekawi, co jeszcze zdeterminowało decyzje naszych pracowników?

Paweł: Fajna atmosfera, możliwość rozwoju i awansu, zgrany zespół, dobre warunki, możliwość połączenia pracy ze studiami.
Klementyna: Chciałam spróbować swoich sił i móc uczestniczyć w życiu „zdrofitowym”. Polecam każdemu, kto chce być częścią tak fajnej społeczności.
Katarzyna: Poznałam się bliżej z recepcjonistkami Klubu, z racji tego, że byłam bardzo częstym gościem. O rekrutacji dowiedziałam się w rozmowie z pracownicami. Czułam się w tym klubie bardzo swobodnie, a charakter pracy, branża i atmosfera miejsca, gdzie większość osób mają taką samą pasję jak ja, tj. sport, uznałam, że to idealne miejsce pracy dla mnie. Praca w Zdrofit to nie tylko praca! Dla mnie to cudowne 3 lata, które mnie wzbogaciły o nowe umiejętności, doświadczenia i co najważniejsze – ludzi. Ogromną zaletą jest nastawienie na pracownika. Możliwość rozwoju jest dla każdego człowieka dużą wartością, a Zdrofit faktycznie daje taką szansę.
Ania: Firma Zdrofit to świetny pracodawca. Niezależnie od tego, na jakim stanowisku pracowałam, zawsze czułam, że mam realny wpływ na to co robię. Jako instruktor, mogłam zdecydować jaką formę zajęć prowadzę. Jako Manager ds. Zajęć Grupowych czy Manager Klubu, byłam bezpośrednio odpowiedzialna za wynik danej lokalizacji. Łatwo zauważalne były również efekty mojej pracy, za które byłam doceniana. Obecnie nasza firma tak dynamicznie się rozrasta, że w najbliższych latach, nasi pracownicy nie mają co liczyć na stagnację, wiem to po sobie ?
Karolina: Zapewnia pracę w młodym i energicznym zespole, ma stabilną pozycję na rynku, planuje nowe otwarcia klubów oraz gwarantuje ciągłe szkolenia i konkursy premiowe.
Monika: Dbałość o dobre przeszkolenie, profesjonalne podejście do pracownika, możliwość awansu. W Zdrofit pracujemy w przyjaznej atmosferze, rozmawiamy ze sobą o wszystkim i zawsze okazujemy sobie wsparcie. To miejsce, w którym możesz zrealizować swoje cele i zbudować swoją karierę.

Sukcesy zawodowe to podstawa

Nic nie daje takiej satysfakcji w życiu zawodowym jak awans i uznanie. W Zdrofit bardzo dbamy o to, by każdy z naszych pracowników czuł progres zawodowy. Każdy z nich odczuwa sukces w inny sposób – Marcin podnosi swoje kwalifikacje przez liczne szkolenia. Uważa, że dzięki temu staje się lepszą wersją siebie. Monika pracując w Zdrofit, nauczyła się pracy w grupie i działania pod presją czasu oraz odpowiedniego podejścia do klienta. Paweł i Klementyna awansowali ze stanowiska recepcjonisty na managera recepcji, a Katarzyna z recepcjonistki awansowała na managera recepcji. Teraz jest managerem dwóch klubów Zdrofit.

Zdrofit to ludzie, a nie maszyny

Na koniec zapytaliśmy naszą ekipę, co w pracy sprawia im największą satysfakcję. Ich odpowiedzi były zaskakująco jednomyślne. Potwierdza to tylko nasze wartości i fakt, że czynnik ludzki jest dla nas najważniejszy. Liczą się relacje, praca grupowa, wsparcie oraz zadowolenie Klientów.

Ania: Największą satysfakcję w pracy sprawia mi praca z moim zespołem.
Karolina: Zadowolony klient.
Klementyna: Kontakt z ludźmi.
Katarzyna: Najważniejsi są dla mnie ludzie. Na równi klienci i współpracownicy.
Monika: Praca z fajnymi ludźmi, osiąganie wspólnie celów. Świadomość, że tworzymy fajny zespół.
Marcin: Uśmiech i szczęście ludzi, którzy podczas treningów przekraczają swoje granice. Ich codzienne zmagania z nowymi zadaniami dają mi największą radość. Zdrofit to przede wszystkim ludzie. To pracodawca, który stawia na różnorodność pracowników. Pozwala wyrażać siebie.

Jeśli jesteś naszym Klientem, znasz nas najlepiej.
I z pewnością wiesz, że być może, to Ciebie szukamy.
Dołącz do nas:
www.zdrofit.pl/kariera

Zostaw Komentarz