Mamo, ćwicz z dzieckiem!

zdrofit_blog_800x525_170403

Jesteś świeżo upieczoną mamą, która nie może rozstać się ze swoim maluszkiem? Mimo to chciałabyś aktywnie spędzać czas i poznawać nowych ludzi, bez rozłąki z dzieckiem? Jest na to genialne rozwiązanie – ćwiczenia fitness dla mam! Dzięki takim zajęciom szybko wrócisz do formy sprzed porodu, a dodatkowo zaangażujesz w to swoje dziecko i zadbasz o jego rozwój.

Jak to wygląda?

Głównym celem fitnessu dla mam jest schudnięcie po ciąży 😉 Ćwiczenia ogólnorozwojowe skupiają się na polepszeniu kondycji, a także na rozwoju mięśni całego ciała, z naciskiem na mięśnie brzucha. Dla młodych mam bardzo istotne jest wzmocnienie mięśni dna miednicy (tzw. mięśnie kegla). Po ciąży mięśnie te są nadwyrężone, co może nawet doprowadzić do nietrzymania moczu lub, co gorsza, niesatysfakcjonującego życia seksualnego! Co więcej, podczas gimnastyki mamy dowiedzą się, jak odpowiednio trzymać i podnosić maluszka, aby nie obciążać swojego kręgosłupa i nie zaszkodzić dziecku. Korzyści z ćwiczeń czerpie również twój maluch. Od najwcześniejszych lat wpływasz na jego rozwój psychoruchowy i uelastycznienie mięśni.

Zaczynamy?

Zazwyczaj zajęcia przeznaczone są dla dzieci pomiędzy szóstym tygodniem, a drugim rokiem życia. Po okresie połogu dzieci mogą już stabilnie trzymać główkę i uczestniczyć w ćwiczeniach. Zawsze jednak lepiej jest skonsultować tę decyzję z ginekologiem. Nie ma też żadnych przeciwwskazań, aby podczas twoich ćwiczeń, maluszek leżał w wózeczku.
Kobiety po cesarskim cięciu zwykle dłużej wracają do formy, niż po porodzie naturalnym. W takim przypadku ćwiczenia zalecane są od dwunastego tygodnia po porodzie. Częsta aktywność fizyczna szybko polepszy twoje samopoczucie! Dodatkowo, zdaniem lekarzy, najlepszy okres na powrót do formy to pierwsze sześć miesięcy po porodzie. Ważne, aby wszystko odbywało się pod okiem profesjonalisty. Dbasz już nie tylko o swoje zdrowie, ale także o zdrowie swojej pociechy.

Korzyści są podwójne!

Przede wszystkim fitness dla mam to ogromy komfort! Wszystkie jesteście w tej samej sytuacji, tu nie ma tematów tabu, a podczas karmienia piersią nigdy nie poczujesz się niezręcznie. Jest to na pewno atrakcyjna forma rozrywki, która pozwoli ci opuścić cztery kąty i nawiązać nowe znajomości bez konieczności zostawiania dziecka pod czyjąś opieką.
Dzieci już od najmłodszych lat świetnie bawią się w towarzystwie rówieśników, raczkując po sali i obserwując, jak ich mama dzielnie ćwiczy.
Po takim treningu wszystkie dzieci słodko śpią i pozwalają swoim mamom na chwilę odpoczynku w ciszy, której tak często brakuje 😉

Sprawdź zajęcia dla mam w klubach Zdrofit!

www.zdrofit.pl

Zostaw Komentarz