Czy naprawdę potrzebujesz gadżetów fitness, aby trenować skutecznie?

Czy naprawdę potrzebujesz gadżetów fitness, aby trenować skutecznie

Oferta producentów gadżetów fitness jest ogromna i do tego stale się powiększa. Oprócz tych podstawowych – niezbędnych do ćwiczeń, znaleźć możemy niemało gadżetów pomagających mierzyć wysiłek i parametry organizmu podczas treningu, ułatwiających przechowywanie napojów, podtrzymujących włosy, umilających czas podczas treningów oraz wiele innych pełniących najrozmaitsze funkcje.

Wszystkie gadżety wymyślone i zaprojektowane zostały tak, aby rzeczywiście w mniejszym bądź większym stopniu przyczynić się do ułatwienia lub umilenia treningu. Niektóre z nich znacząco wpływają na jakość ćwiczeń (jak np. strój treningowy wykonany z nowoczesnego i wielofunkcyjnego materiału, zwiększającego komfort ćwiczeń) oraz ich skuteczność (dobrze wykonane obciążniki), inne natomiast wpływają jedynie na psychiczne nastawienie osoby ćwiczącej (jak np. koszulka czy spodenki w modnych wzorach i kolorach), nie przekładając się w żaden sposób na jakość czy skuteczność treningów. Jedno jest pewne – gadżetów ciągle przybywa, a producenci stale prześcigają się w pomysłach na kolejne akcesoria mające ułatwić i zwiększyć efekty treningów.

Jeżeli cofniemy się w czasie o kilka dekad, z łatwością zauważymy, że podstawowym i zazwyczaj jedynym wyposażeniem osób uprawiających sport były (nie licząc sprzętu sportowego niezbędnego do danej dyscypliny sportowej) sportowe buty, spodenki i przewiewna koszulka. Pomimo tego ludzie z powodzeniem trenowali i dbali o kondycję fizyczną. Zatem dobra wiadomość dla tych z ograniczonym budżetem oraz dla tych, którzy nie ulegają łatwo fitnessowej modzie – gadżety z pewnością nie są nam niezbędne i bez nich również można osiągnąć satysfakcjonujące wyniki.

Nie oznacza to oczywiście, iż wszyscy mamy ograniczyć się do minimum i z założenia odrzucić wszelkie gadżetowo-fitnessowe nowinki. Jak już wspomnieliśmy wcześniej, większość gadżetów w odczuwalny sposób wpływa na komfort ćwiczeń i poprawia ich jakość. Czasami dopiero oglądając reklamę uświadamiamy sobie, że dany gadżet rzeczywiście jest w stanie rozwiązać uciążliwość, która od dawna odbierała nam część radości z ćwiczeń. Zatem jeżeli wybierając gadżet fitnessowy kierujesz się potrzebą i zdrowym rozsądkiem a nie jedynie chwilową modą, z pewnością odczujesz różnicę w jakości treningów, będziesz zadowolony z zakupu i nie pożałujesz wydanych na ten cel pieniędzy.

Jeżeli jednak Twój budżet jest ograniczony i nie możesz pozwolić sobie na kupno wszystkich akcesoriów, których Twoim zdaniem potrzebujesz, postaw przede wszystkim na dobrej jakości obuwie sportowe dopasowane do rodzaju treningów. Buty to z pewnością najważniejszy element sportowej garderoby, a źle dobrane często bywają przyczyną poważnych kontuzji. Ponadto zamiast inwestować w jeden rodzaj sprzętu, lepiej wykupić karnet na siłownię lub do klubu fitness, gdzie będziesz mógł ćwiczyć przy użyciu wielu różnych urządzeń.

Jak wiadomo dla chcącego nic trudnego, zatem jeżeli nie możesz pozwolić sobie na regularne kupowanie fitnessowych nowinek, nie zniechęcaj się do treningów, bowiem przy odpowiedniej ilości pracy osiągniesz pożądane efekty. Natomiast jeżeli planujesz zaopatrzyć się w upragniony fitnessowy gadżet, wybierz mądrze, a z pewnością będziesz zadowolony!

Zostaw Komentarz