TBC (Total Body Conditioning) – super sposób na modelowanie całego ciała!

TBC ( Total Body Conditioning ) - super sposób na modelowanie całego ciała

Przeglądając dostępne rodzaje zajęć fitness, można nabawić się bólu głowy. Jest ich tak wiele, że można mieć poważny problem z wyborem tych najodpowiedniejszych. Aby ułatwić ten wybór, staramy się stopniowo przybliżać poszczególne typy zajęć. Dzisiaj czas na TBC, czyli Total Body Conditioning!

Już sama nazwa mówi nam wiele o tym, czym TBC (Total Body Conditioning) jest. Chodzi w tym przypadku o zajęcia, które mają za zadanie modelować jednocześnie całą naszą sylwetkę. Instruktor prowadzący te zajęcia zawsze dba o odpowiedni balans pomiędzy ćwiczeniami na górne oraz dolne partie ciała.

Na czym polegają zajęcia zajęcia TBC (Total Body Conditioning)?

Zajęcia TBC (Total Body Conditioning) zaczynają się od prostej rozgrzewki, która trwa przeważnie około 10 minut. Tuż po niej przechodzimy do wykonywania ćwiczeń wzmacniających poszczególne partie ciała. Podczas treningu nie jest oszczędzana żadna część naszego ciała. Wysiłkowi poddaje się zarówno ręce, nogi, plecy, brzuch, pośladki. Podczas niektórych ćwiczeń wykorzystuje się różnorodne sprzęty, takie jak hantle, obciążenia na nogi, piłki czy step. Część treningu jest ma charakter aerobowy, a część skupia się na rzeźbieniu mięśni.

Celem ćwiczeń jest oczywiście zarówno wzmacnianie poszczególnych partii ciała, spalanie tkanki tłuszczowej i tym samym wysmuklanie sylwetki, zwiększenie ogólnej wydolności organizmu, a także poprawa krążenia i napięcia skóry, co z kolei przekłada się na jej wygładzenie Choć oczywiście należy pamiętać, że aby osiągnąć widoczne gołym okiem rezultaty, ćwiczyć trzeba regularnie. W tym przypadku TBC (Total Body Conditioning) nie różni się niczym od innych typów zajęć fitness – cykliczność to podstawa!

Dla kogo przeznaczone jest TBC (Total Body Conditioning)?

Jest to forma zajęć fitness odpowiednia praktycznie dla każdej grupy osób. Poziom trudności na treningach TBC (Total Body Conditioning) nie jest przesadnie wysoki, dzięki czemu mogą na nie uczęszczać początkujący, a także osoby starsze. Jest on dobrą alternatywą także dla osób, które nie mogą zbytnio obciążać stawów (podczas zajęć TBC nie ma zbyt wielu podskoków). A co z bardziej doświadczonymi? Nawet oni powinno docenić ogólnorozwojowość treningów TBC oraz ich skuteczność w spalaniu tkanki tłuszczowej (podczas pojedynczych zajęć, trwających do 60 minut, traci się 400-600 kilokalorii).

TBC (Total Body Conditioning) w Zdroficie

Na zajęcia TBC możesz uczęszczać praktycznie w każdym z naszych klubów. Jeśli jeszcze nigdy nie ćwiczyłaś w naszej sieci, na pierwszy trening możesz przyjść za darmo (wystarczy, że wypełnisz ten formularz). Jeżeli chcesz wysmuklić swoją sylwetkę w szybkim tempie, być może powinnaś wybrać się na trening Total Body Conditioning? 🙂

Zostaw Komentarz