Trening na boczki

zdrofit_blog_800x525_171130

Boczki? To z pewnością zmora sporej części z nas. Fragment tkanki tłuszczowej na naszym ciele, który dotyczy zarówno pań z nadwagą, jak i osób o klasycznej sylwetce. Ta partia ciała często przeszkadza w założeniu obcisłej sukienki czy dopasowanej bluzki, ale możesz pozbyć się zbędnych centymetrów z okolicy bioder, jeżeli zastosujesz się do naszych rad. Smukła sylwetka gwarantowana!

Aby na zawsze zapomnieć o boczkach, niezbędne jest stosowanie odpowiedniej diety oraz regularne wykonywanie odpowiednio dobranego zestawu ćwiczeń. Trening powinien obejmować mięśnie skośne brzucha, talię, biodra, a także plecy.
Najważniejsza jest jednak motywacja! Dlatego szczególnie polecamy nasze treningi grupowe lub personalne.

Poniżej przedstawiamy sprawdzone ćwiczenia, które warto wykonywać kilka razy w tygodniu. Najlepsze efekty uzyskasz, gdy będziesz wykonywać poszczególne ćwiczenia w seriach. Trzy serie po 20 powtórzeń każdego ćwiczenia z przerwą 20-30 sekund pomiędzy każdym cyklem to idealna intensywność. Ten trening warto wykonywać jako dodatkowe ćwiczenia po lżejszych treningach lub jako ich domowe uzupełnienie.

Ćwiczenia:

1. Skręty tułowia

Żeby wykonać to ćwiczenie, stań w lekkim rozkroku i utrzymaj biodra nieruchomo. Ręce możesz trzymać za głową, ugięte w łokciach lub jeżeli jesteś na bardziej zaawansowanym etapie, trzymać drążek nad głową. Gdy osiągniesz odpowiednią pozycję, zacznij wykonywać skręty tułowia raz w jedną, raz w drugą stronę. Dodatkowo, na przemian podnoś zgięte w kolanach nogi, w taki sposób, aby prawy łokieć stykał się z lewym kolanem i na odwrót.

2. Unoszenie bioder w leżeniu na plecach

Kolejne ćwiczenie wykorzystuje skośne mięśnie naszego brzucha. Połóż się na plecach i ugnij nogi w kolanach, następnie podnieś biodra do góry jednocześnie prostując nogę, raz jedną raz drugą. Połóż biodra z powrotem na podłodze i powtórz ćwiczenie.

3. Przenoszenie piłki na boki

Tego ćwiczenia nie musisz koniecznie wykonywać z piłką, mogą to być również ciężarki lub butelka z wodą. Usiądź na ziemi, odchyl tułów od pionu lekko do tyłu, zachowując idealnie proste plecy i podnieś nogi nad ziemię. Następnie wykonuj skręty raz w jedną raz w drugą stronę, przenosząc przy tym trzymany w rękach sprzęt na boki.

4. Plank bokiem

Połóż się na ziemi, na boku. Ułóż ugięty łokieć dokładnie pod barkiem i podnieś biodra do góry tak, by ciężar ciała oparł się na stopie i łokciu. Pamiętaj, by całe ciało w tej pozycji utrzymać w idealnie prostej linii. Drugą rękę oprzyj na boku kierując łokieć w stronę sufitu. Wytrzymaj 30 sekund i zmień stronę. Staraj się wydłużać czas ćwiczenia wraz z postępami.

Te i inne ćwiczenia na pewno zobaczysz podczas takich zajęć jak Pośladki + Brzuch, TBC i ABT.

Żeby w pełni spełnić swoje marzenia o wąskiej talii i płaskim brzuchu, pamiętaj o diecie! Pij dużo wody, ogranicz spożycie cukru i tłuszczu. Bez prawidłowego odżywiania ciężko jest osiągnąć wymarzone rezultaty.

Pamiętaj też, że zawsze możesz zapytać trenera lub instruktora o to, czy poprawnie wykonujesz ćwiczenia. Podstawy są zawsze najważniejsze, a nasi trenerzy służą dobrą radą. Zapraszamy do Zdrofit!
www.zdrofit.pl

Zostaw Komentarz