Jesteś najlepszą wersją siebie, czyli trening samoakceptacji

zdrofit_blog_800x525_lnk_181023_02

Jesteś najlepszą wersją siebie, czyli trening samoakceptacji

Wszyscy wokół przekonują Cię, żeby przekraczać kolejne granice i wychodzić poza własną strefę komfortu. Podobno przed Twoim domem już czeka ferrari – musisz tylko po nie sięgnąć. Też denerwują Cię motywacyjne hasła? Mamy na to radę – zaakceptuj siebie!
Kluczem do sukcesu w każdej dziedzinie życia jest samoakceptacja. Wspieraj się i pozwalaj sobie na błędy. Oczywiście nie musisz być zachwycona/y z każdego swojego zachowania. Sztuka samoakceptacji polega w dużej mierze na poznawaniu samego siebie. Zrozum, dlaczego myślisz w określony sposób, czujesz i działasz tak, a nie inaczej.

Inni Polacy też dostrzegli wszechobecną presję, jak wynika z badań sieci Zdrofit. Przeczytaj więcej tutaj.

Zanim pójdziesz na trening

Wiele osób próbuje poprawić własną samooceną przez dietę czy katorżnicze treningi. Dążą do osiągnięcia idealnej sylwetki, która… nie istnieje. Jeśli najpierw nie zaakceptujesz tego kim jesteś i jaka/jaki jesteś, nigdy nie będziesz wystarczająco dobra/dobry. Będziesz wymagać od siebie coraz więcej i więcej. Każdy z nas chce być akceptowany, podziwiany, lubiany. Jednak jeśli sama/sam siebie nie zaakceptujesz, nie będziesz podziwiać i lubić, inni też tego nie zrobią.
Zanim przejdziesz metamorfozę na siłowni czy w klubie fitness – zmiany muszą dokonać się w Twoim myśleniu o sobie.

Ćwicz swoje nastawienie

Przestań mówić o sobie w negatywny sposób: „nie umiem”, „jestem do niczego”, „nigdy nie będę wyglądać tak jak ona”. W pewnym momencie zaczniesz wierzyć w ten stek bzdur. Kłamstwa powtarzane wiele razy stają się prawdą. Nie oceniaj innych – każdy ma prawo żyć jak chce i być kim chce. Nie chcesz być oceniana/y – nie rób tego wobec ludzi wokół! Nie zamykaj się w obawie przed porażką – próbuj nowych rzeczy, nie martw się, że ktoś będzie się z Ciebie śmiał czy Cię oceniał. To nie jest Twój problem. Poza tym, otaczaj się ludźmi, którzy Cię motywują i wspierają – ucinaj toksyczne związki i odsuwaj od siebie ludzi, którzy emanują złą energią.

Zrób to dla siebie!

Gdy już polubisz siebie, zaakceptujesz swoje zalety i wady oraz określisz, czego tak naprawdę chcesz, możesz rozpocząć treningi. Wysiłek fizyczny powinien być dla Ciebie przyjemnością. Ćwicz dla siebie, dla własnego zdrowia i dobrego samopoczucia. Nie wiesz jak obsługiwać sprzęty w klubie fitness, jak wykonywać ćwiczenia i na czym polegają zajęcia, dlatego nigdy nie próbowałaś/eś? Obawy zostaw za drzwiami siłowni! Nikt nie wiedział przecież wszystkiego od razu. Na szczęście zawsze masz obok instruktorów i trenerów, którzy są właśnie po to, żeby wytłumaczyć Ci jak ćwiczyć i korzystać z poszczególnych urządzeń. Na zajęciach grupowych uśmiechnij się do lustra, nawet gdy Ci coś nie wyjdzie.

Droga do bycia sobą nie jest prosta, jednak przynosi sporo satysfakcji i wewnętrznego spokoju. Dzięki temu wyzwania i cele, jakie sobie będziesz stawiać, przestaną być smutnym obowiązkiem, a zaczną sprawiać radość.

Zostaw Komentarz