Trenuj z Piotrem Galusem!

zdrofit_blog_800x525_pko_180215

Piotr przygodę sportową zaczął w 2010 roku jako instruktor Spinning®. W ciągu ostatnich lat rozwinął swoje umiejętności trenerskie w zakresie treningów funkcjonalnych, siłowych, cardio i mobility. Na zajęciach nie odpuszcza sobie i wszystkim, którzy chcą pracować nad sylwetką, kondycją i dobrym samopoczuciem. Ceni sobie dążenie do celu i nie poddaje się w połowie drogi. Postanowił wziąć udział w biegu długodystansowym i to był strzał w dziesiątkę – w październiku 2011 r. zdobył Koronę Maratonów Polskich. Jego motto brzmi: „Motywacja jest tym, co pozwala zacząć. Nawyk jest tym, co pozwala Ci wytrwać!” – Jim Ryun. Poza zajęciami w naszym klubie prowadzi audycję radiową „4bieg” w Czwórce. Z wykształcenia jest politologiem ze specjalizacją w reklamie i PR.

Dlaczego zostałeś instruktorem?

Miałem głowę pełną pomysłów i ciało pełne energii. Czułem, że mogę stanąć po drugiej stronie i pokazać, co mi w duszy gra. I tak małymi krokami, szkoląc się przez ostanie kilka lat, stoję dziś świadomie przed uczestnikami i dokładnie wiem, co chciałbym im przekazać, czego nauczyć i jak zmotywować, aby byli inspiracją dla innych.

Jakie są Twoje ulubione zajęcia i dlaczego?

Uważam, że w życiu i w sporcie człowiek szuka swojego miejsca. Mogłoby się wydawać, że w sporcie wszystko już było i niczego nowego nie można wymyślić. Rzeczywistość jest zupełnie inna, branża fitness dopasowuje się do potrzeb uczestników zajęć, jednocześnie proponując im nowe rozwiązania. Tak samo jest ze mną. Ożeniłem się z bieganiem, romansowałem z rowerem. Urodziła się siłownia i zajęcia funkcjonalne. Dziś stawiam nie na wyniki, czas czy tempo. Zależy mi na mobilności, sile i wyglądzie ciała, które mam. Zajęcia ze sztangą i trening funkcjonalny to mój dzisiejszy nr 1!

Co Cię najbardziej motywuje do ćwiczeń?

Wszystko zaczyna i kończy się w naszej głowie. Czuję się zmotywowany do działania, kiedy jadę do klubu, a w głowie mam ułożony plan na trening, pomysł na dobrą muzykę i wiem, że jest ktoś, kto na mnie czeka. Czuję się zmotywowany to dalszego działania, jeżeli widzę, że plan się powiódł i na sali panuje ogólne zadowolenie i uśmiech na twarzach. To działa jak maszynka która się sama nakręca!

Dlaczego Zdrofit?

Bo nie lubię ograniczeń! W Zdrofit mogę pokazać kim jestem i nikt niczego mi nie narzuca.

Jaką radę dałbyś osobom mającym kryzys związany ze zbyt powolnymi efektami treningowymi?

Ilość zajęć grupowych w sieci Zdrofit pozwala znaleźć każdemu coś dla siebie. Osoby, które zaczynają swoją przygodę ze sportem powinny jak najwięcej próbować, nie ograniczać się i nie poddawać. To samo warto robić, jeżeli przyjdzie kryzys. Może się po prostu okazać, że ciało przyzwyczaiło się do konkretnego systemu treningowego i przestało na nie reagować. Warto pójść na inne zajęcia, do innego instruktora. Każda zmiana jest dobra, każdy nowy bodziec, to krok do przodu. A jedyną stałą rzeczą w naszym życiu jest zmiana.

Jeżeli słowa Piotrka Was porwały, to ćwiczenia z nim będą absolutnym strzałem w dziesiątkę!
Zapraszamy na jego zajęcia do klubu ŻOLIBORZ – CENTRUM OLIMPIJSKIE
www.zdrofit.pl

Zostaw Komentarz