Wakacje? Na sportowo!

zdrofit_blog_800x525_190517_post-1

Letnie miesiące to czas wypoczynku i wyjazdów. Niesłabnącą popularnością cieszą się ciepłe kraje, gdzie można wygrzać i opalić się na słońcu. Swoich fanów mają również polskie morze i góry, które kuszą swojskim klimatem. Coraz więcej osób porzuca jednak tradycyjne leżenie na plaży czy nad basenem i wybiera aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu. Zanim jednak wyjedziemy, musimy odpowiedzieć sobie na jedno, bardzo ważne pytanie – morze czy góry?

Wysoki poziom zabawy

Choć w góry najchętniej jeździmy zimą, to i latem jest tam co robić, a oferta turystyczna rozwija się z każdym rokiem. Podstawowy sposób spędzania czasu to piesze wędrówki. Nie wymagają one wielkich przygotowań i pozwalają dostosować trasę i stopień jej skomplikowania do naszych możliwości. Piesze wyprawy gwarantują niezapomniane widoki i są szansą na dłuższe obcowanie z przyrodą i oddychanie świeżym powietrzem. Przed każdą wyprawą pamiętajmy jednak żeby zabrać ze sobą mapę, prowiant i zapas napojów. Dobrze mieć też latarkę i power bank, tak na wszelki wypadek. Należy również pamiętać o odpowiednim obuwiu – dzięki temu nasze nogi będą dobrze zabezpieczone, a my nie będziemy na drugi dzień walczyć z bolesnymi odciskami i obtarciami.

Tych, którzy szukają większych wyzwań z pewnością zainteresuje wspinaczka. W Polsce jest kilka popularnych miejsc gdzie mogą ćwiczyć zarówno początkujący jak i zaawansowani wspinacze.

Spragnieni śniegu mogą zawsze wyjechać na lodowiec. Miejscowości takie jak Les Deux Alpes we Francji pozwalają na białe szaleństwo nawet w lipcu i cieszą się dużą popularnością wśród gości z całego świata.

Z gór można zjeżdżać nie tylko na nartach ale również na rowerze. W Polsce znajdują się liczne trasy o różnym stopniu zaawansowania, dzięki czemu nawet początkujący będą mogli spróbować swoich sił. Cześć ośrodków narciarskich, zarówno w kraju jak i zagranicą, w lecie jest otwarta na rowerowych turystów, którzy chętnie trenują downhill i inne efektowne dyscypliny.

zdrofit_blog_800x525_190517_post-2

A może nad morze?

Morze to chyba najpopularniejszy kierunek wakacyjnych wypraw. Znacznej części urlopowiczów wystarczy leżenie na plaży i jedzenie hot dogów, jednak są tacy, którzy szukają innych atrakcji.

Hel to od lat najpopularniejszy kierunek wśród Polskich windsurferów. Dobre warunki pogodowe, liczne szkółki i uroki kempingowego życia przyciągają zarówno początkujących, jak i doświadczonych surferów jak magnes.

Ci, którzy chcą nieco bardziej oddalić się od brzegu z pewnością zainteresują się żeglarstwem, chociaż na początek rekomendujemy wycieczkę na teren Warmii i Mazur, niż rejs na otwartym morzu.

Miłośnicy egzotyki i nurkowania chętnie wybierają odległe kraje takie jak Malezja czy Filipiny, gdzie mogą podziwiać piękne rafy koralowe i oryginalną podwodną faunę i florę.

Rosnącą popularnością cieszy się w Polsce także wakeboard. Pierwotnie do uprawiania tej dyscypliny niezbędna była motorówka, która ciągnęła wakeboardzistę na desce. Obecnie turyści spragnieni ekstremalnych wrażeń coraz częściej wyjeżdżają do tzw. cable parków gdzie motorówkę zastępuje specjalny wyciąg, co znacznie zmniejsza koszty całej zabawy. W ostatnich latach w Polsce otworzyło się wiele takich miejsc, często w pobliżu dużych miast, co pozwala połączyć aktywny wypoczynek ze zwiedzaniem nowych regionów.

zdrofit_blog_800x525_190517_post-3

W grupie weselej

Dla najbardziej zakręconych na punkcie sportu mamy jeszcze jedną propozycję – obóz sportowy Zdrofit Camp! To specjalne wyjazdy, na których stawiamy na zdrowe jedzenie, bogaty program treningowy i dobrą zabawę.

Do wyboru są trzy warianty – Cross Camp, Fitness Camp oraz Harmony Camp. Pierwszy stworzyliśmy z myślą o miłośnikach crossfitu, zarówno tych początkujących jak i zaawansowanych. Trenerzy Zdrofit dopilnują, żeby każdy poprawił swoją technikę, kondycję oraz zdobył wiedzę na temat prawidłowego treningu i odżywiania.

Fitness Camp, jak sama nazwa wskazuje, przygotowaliśmy dla osób ćwiczących fitness. Podobnie jak na Cross Campie, skupiamy się na skutecznym treningu, dopasowanym do potrzeb i możliwości każdego uczestnika. Co ważne, Fitness Camp jest otwarty także na rodziców z dziećmi, dla których przygotujemy osobny program animacji na świeżym powietrzu.

Ostatni wariant to Harmony Camp – tutaj skupiamy się na relaksie i wypoczynku w eleganckim ośrodku Spa. W programie znajdują m.in. codzienne zajęcia z jogi i zdrowego kręgosłupa, a do dyspozycji gości są basen, sauna fińska i jacuzzi. Obóz to nie tylko dobry pomysł na aktywny wypoczynek, ale też świetna szansa by poznać ciekawych ludzi i nawiązać nowe znajomości.

Niezależnie od tego gdzie wybierzemy się w te wakacje, pamiętajmy, że to przede wszystkim czas dla nas. Warto wypoczywać aktywnie, ale nie warto się zamęczać za wszelką cenę. W końcu wyjeżdżamy po to żeby odpocząć. Na zdrowie!

Zostaw Komentarz