Jak zostać trenerem fitness?

zdrofit_800x525

Kochasz sport, zarażasz innych energią i lubisz kontakt z ludźmi? Może warto połączyć przyjemne z pożytecznym? Jeżeli już nie raz zastanawiałaś się, jak to jest być po drugiej stronie i zamiast przychodzić na zajęcia, samemu je prowadzić, to ten wpis jest właśnie dla ciebie. Dowiedz się, czy zawód instruktora fitness to coś, co będzie dawać Ci radość i jakie musisz spełnić wymagania, żeby zacząć go uprawiać!

Czy to praca właśnie dla Ciebie?

W dzisiejszych czasach, kiedy zdrowy tryb życia oraz piękne wysportowane ciało stało się modne, zapotrzebowanie na instruktorów fitness wzrasta. Teoretycznie instruktorem fitness może zostać każdy. Nie jest to jednak praca łatwa i trzeba mieć odpowiednie predyspozycje. Siła i kondycja to dwie podstawowe cechy, które pozwolą Ci ukończyć wymagane kursy i wytrwać w prowadzeniu kilku godzin zajęć pod rząd. Oczywiście są to cechy, które można wypracować dzięki ciężkiej pracy 😉
Trzeba pamiętać, że prowadzenie zajęć fitness, to przede wszystkim praca z ludźmi! Właśnie dlatego umiejętności interpersonalne to podstawa. Nie wystarczy, że sam opanujesz ćwiczenia. Musisz przekazać swoją wiedzę innym. Zaangażowanie, charyzma i entuzjazm to cechy, które motywują innych uczestników zajęć. Musisz wykazać się również cierpliwością. Nie każdy od razu łapie wszystkie ruchy, uczestnicy są w różnym wieku i mają różne stopnie zaawansowania, a instruktor powinien mieć to zawsze na uwadze.
Ważnym aspektem jest też słuch muzyczny. Większości zajęć fitness towarzyszy muzyka. Instruktor powinien wpasować się w rytm, żeby zachęcić i ułatwić ćwiczenia uczestnikom zajęć :).

Wymagania

Aby móc wykonywać prace instruktora fitness, należy mieć ukończone 18 lat, mieć wykształcenie średnie oraz wykazać wiedzę instruktorską. Można ją zdobyć na specjalnie organizowanych kursach, które dają państwowe uprawnienia.
Takie kursy powinny przekazywać wiedzę zarówno praktyczną i teoretyczną. Na licznych szkoleniach przyszli instruktorzy zdobywają wiedzę z zakresu anatomii, fizjologii oraz pedagogiki. Część praktyczna obejmuje naukę poprawnego wykonywania ćwiczeń i budowanie choreografii. Z obu części powinien zostać przeprowadzony egzamin. Dzięki kursom otrzymasz certyfikat z potwierdzeniem twoich kwalifikacji.

Akademia Zdrofit

Jeśli szukasz takiego kursu dla siebie, koniecznie sprawdź warsztaty w naszej Akademii Zdrofit – szkolimy instruktorów fitness, trenerów personalnych i fizjoterapeutów! Warsztaty krótsze – do 6 godzin – nastawione są tylko na praktykę, szkolenia dłuższe – jedno lub dwudniowe – na praktykę połączoną z teorią.
Oferujemy zarówno szkolenia specjalistyczne, ze szczegółowych tematów (jak np. trening dna miednicy), jak i bardziej ogólne: z podstawowej wiedzy (jak stretching), ze sportów siłowych, z odżywiania, o tematyce prozdrowotnej czy szkolenia skierowane do specjalnych grup Klientów (jak Aktywny Senior).
Dla najlepszych otwieramy ścieżkę kariery w sieci klubów Zdrofit. Dzięki indywidualnemu podejściu do każdego, możemy odkrywać nowe talenty wśród uczestników szkoleń. Tym, którzy wykażą się pasją i zaangażowaniem, umożliwiamy dołączenie do naszego grona 🙂

Praca instruktora fitness jest ciekawa i brak w niej monotonii. Daje możliwości poznania wielu ciekawych ludzi i połączenia pracy z pasją. Jeżeli uważasz, że to praca idealna dla ciebie, nie ma na co czekać! Tych, którym brak pewności lub kondycji, zapraszamy do naszych klubów ZDROFIT na wspólne trenowanie 🙂
www.zdrofit.pl

1 Comments

  1. Trening + odpowiednia dieta to podstawa do zdrowego funkcjonowania. Wielkie dzięki za codzienną inspirację!

Zostaw Komentarz